AJU TERVIST TOETAV TOIT

On aeg hakata oma aju toitma

Tervisliku toitumise uuringud on aastaid keskendunud peamiselt füüsilisele tervisele ning dieedi, kehakaalu ja krooniliste haiguste vahelisele seosele. Kuid arenev toitumispsühhiaatria valdkond uurib, kuidas toidud võivad meie vaimset tervist mõjutada.

“Paljud inimesed mõtlevad toiduga seoses oma vööümbermõõdule, kuid toit mõjutab ka meie vaimset tervist.” ütles dr. Uma Naidoo, Harvardi psühhiaater ning Massachusettsi üldhaigla toitumis- ja elustiili psühhiaatria direktor. “See on hetkel antud diskussioonist puuduv osa.”

Side mao ja aju vahel on tugev ning see saab alguse juba emaüsas. Dr Naidoo ütleb, et soolestik ja aju pärinevad samadest embrüo rakkudest. Üks peamisi viise, kuidas aju ja sooled omavahel ühenduses püsivad, on uitnärv, kahesuunaliste biokeemiliste sõnumite edastamise süsteem, mida tundma õppides oleme mõistma hakanud, miks stress võib põhjustada üheaegselt nii ärevust teie ajus kui liblikaid kõhus.

Toit võib mõjutada ka teie mikrobioomi seisundit ja mõned soolestiku mikroobide liigid on seotud depressiooni suurema esinemissagedusega. Isegi meeleolu reguleerival ajukemikaalil serotoniinil on tugev soolestiku ühendus. Ainult 5 protsenti teie keha serotoniinist toodetakse ajus; ülejäänu valmistatakse, talletatakse ja toimib soolestikus, ütles dr Naidoo.

Toitumispsühhiaatrid ütlevad, et toit ei tohiks asendada teisi vaimse tervise ravimeetodeid, sealhulgas ravi ja retseptiravimeid, kuid seda ei tohiks ka ignoreerida. Mitmed uuringud on näidanud, et toitumise muutused võivad oluliselt parandada meeleolu ja vaimset heaolu.

Soovin sulle edu ja vahvat avastamist. Kui sul on küsimusi, siis anna märku. 🙂

Kui sa ei ole jõudnud veel tasuta webinari vaadata, siis saad seda teha vajutades allolevale nupule.

Selles webinaris on juttu:

  1. 11 riskiteguri tutvustus ning kuidas teadlikkus aitab aju tervist hoida ja taastada.
  2. Väärt teadmised ajust enesest. Mis? Miks? Kuidas?
  3. Aju tervisega seotud juhtumiuuringud.